Karrier előrehaladás az Informatica segítségével: minden, amit tudnod kell

Ebben a blogbejegyzésben megismerheti az Informatica karrier előrehaladását, a szükséges képzést, az Informatica munkaköröket és az elérhető Informatica munkalehetőségeket.

Az adatok jelentése és elemzése az adattárház használatával több mint egy évtizede létezik, de a vállalkozások későn találják meg annak szükségességét, hogy kiválasztható információkat nyerjenek az adatokból. Az adatok minősége még soha nem volt ilyen fontos! Ma a vállalkozások nagy összegeket fektetnek hatékony adattárház-megoldásokba, amelyek segítenek saját adataik értelmezésében, különös tekintettel az ügyfélközpontú adatokra, amelyek közvetlen hatással vannak az üzleti életre. Így nyílt meg rengeteg lehetőség . Következésképpen még soha nem volt jobb idő arra, hogy megkezdje az Informatica karrierjét.

Az Information Week egyik nemrég adott interjújában a vezető adattárházak és az ETL óriásvállalat, az Informatica új vezérigazgatója, Anil Chakravarthy megemlítette, hogy 2016-ban a vállalat hat technológiára összpontosítja a big data, a cloud, az adatintegráció, a master data management, az adatok minőség és az adatok biztonsága. Miután kitalálta, hogyan lehet összekapcsolni a felhőt a big data-val, az Informatica most nagy tétekkel fogadja, hogy a nagyvállalatok számára hasznos támpontokat nyújtson világszerte. Az Informatica csaknem 100% -os élőképességi díjat követel, amire az informatikai iparban még nem volt példa. Ha ehhez hozzáadjuk azt a tényt, hogy az Informatica eszközök is 94% -os vevői hűségrátát élveznek, az nem kétséges, hogy az Informatica mindannyian újradefiniálja az ETL-t és az adattárházat.

Ez újabb karrierlehetőségeket nyitott meg, és több munkahelyi szerepet szült az ETL, az adatfeldolgozás és az Informatica raktározása körül. Ebben a blogbejegyzésben megvitatjuk, hogyan érheti el az előmenetelt az Informatica segítségével.

Az Informatica előfeltételei

Az Informatica elsajátításának előfeltételei közé tartozik az SQL ismerete, különös tekintettel a függvényekre, az összekapcsolásokra, az alkérdezésekre stb.

Bár minden frissebb megtanulhatja az Informatikát, az ETL, az SQL és az adattárolási koncepciók ismerete hasznos lehet. Emellett az adattárolási rendszerek / alkalmazások ismerete jó, bár nem kötelező, mivel az Informatica Powercenter olyan alkalmazás, amelyet adatok gyűjtésére / betöltésére használnak adattároló rendszerekből, például RDBMS, BigData, CRM-ek, Social Media, Webservices, Flat Dossziék stb.

Ki válthat az Informatica-ra?

Bár minden olyan szakember, aki rajong az adatintegrációért, átállhat az Informatica-ra, a leggyakoribb munkaprofilok az Informatica-pályafutást választják: 1. Szoftverfejlesztők 2. Analytics szakemberek 3. BI / ETL / DW szakemberek 4. Nagygép fejlesztők és építészek 5. Egyéni közreműködők a vállalati üzleti intelligencia területén

Informatica munkakörök

A legnépszerűbb Informatica eszközök az Informatica PowerCenter, az Informatica Power Exchange és az Informatica Reporting Services. Az Informatica PowerCenter ma a legszélesebb körben használt ETL eszköz. Az Informatica PowerCenter hatékony adatfelosztás, párhuzamos feldolgozás, innovatív gyorsítótárazási technikák és tömeges kinyerés révén minden üzleti területen vállalja a vállalatot.

Az Informatica legnépszerűbb munkaprofiljai a következők:

  • Informatikai fejlesztő
  • Elemző
  • Informatica tanácsadó
  • MDM fejlesztő
  • Informatica adminisztrátor
  • Informatica alkalmazásfejlesztő
  • DÉLUTÁN

Pályafutás az Informaticával

Kezdőként számíthat arra, hogy felvesz Informatica ETL fejlesztőként a belépő szintre, majd azon dolgozik, hogy vezető / vezető fejlesztő legyen.

7-10 év tapasztalat után átjuthat az Informatica Admin vagy az Informatica Architect munkakörébe. Egyéb BI és Data Warehouse készségek szintén további előnyt jelenthetnek Önnek, és segíthetnek abban, hogy ETL Architect vagy BI / Data Architect legyen.

Informatica Állásprofilok

A JobGraphs.com szerint az Informatica munkahelyek 37,3% -a Fejlesztői pozíciót tölt be, bár az elemzők, építészek és tanácsadók számára is egyenlő esélyek vannak. E címek alapfizetése az elmúlt hónapokban folyamatosan nőtt, és a felfelé való emelkedés valószínűleg csak a következő hetekben fog folytatódni. Az ITJobsWatch szerint az Informatica Developer munkahelyek 24 pontot gyűjtöttek 2015 novembere és 2016 februárja között, hogy az egyik legmelegebb munkává váljanak az adattárház területén.

Itt van egy Google Trends jelentés, amely az Informatica Developer munkaprofiljának növekvő népszerűségét örökíti meg.

informatica munkahelyek világméretű trend - karrier előrehaladás az informatikával

Forrás: Google Trends

Az Informatica eszközt sokkal többre használják, mint az ETL, és ez tükröződik abban a tényben, hogy több mint 100 000 képzett Informatica fejlesztő van, és szükség van egy egyenlő vagy képzettebb munkaerőre, hogy csatlakozzon ehhez a tartományhoz. Ez az informatikában elérhető egyik legelterjedtebb készségkészlet, mivel a legtöbb vezető szervezet az Informaticától függ, hogy az alkalmazás és az analitikai környezetek számára milyen adatokat gyűjtsön.

Fizetés informatika

Az Informatica készségekkel rendelkező szakemberek növekvő lehetőségeinek tükrében az Informatica munkáinak fizetése is emelkedő tendenciát mutat. Az Indeed.com gyors kutatása azt mutatja, hogy az Informatica Developers átlagos fizetése az Egyesült Államokban 102 000 dollár, a tapasztalatoktól függően.

Valójában a fizetések a munkakörök és a készségszintek függvényében is változnak, a sok éves tapasztalat mellett. Itt van egy grafikon, amely a fizetéseket munkakörökkel mutatja.

Forrás: Indeed.com

Ez a tendencia tükröződik Indiában is, ahol az Informatica Developers kezdő szintű medián fizetése Rs. 4,10, 230 a Payscale.com beszámolója szerint. A fizetések az éves tapasztalatok számától és a munkaköröktől függően változnak.

ssis bemutató kezdőknek 2012 példákkal

Forrás: Payscale.com

Az Informatica munkáinak mediánja az Egyesült Királyságban is magasabb, mint 55 000 font. Itt egy grafikon mutatja ezt a tendenciát.

Forrás: itjobswatch.co.uk

Sok globális pénzügyi konglomerátum és más nagy multinacionális vállalat fektetett be az Informatica eszközökbe, és felhasználta az értelmesebb és üzleti szempontból relevánsabb adatokat. Ezen vállalatok egy része többek között a Western Union, az Allianz, az ING, a Siemens, az Asian Paints, az EMC és a Samsung. Mivel ezeknek a vállalatoknak a nyoma Indiába és a világ más országaiba is bővül, egyre nagyobbak a munkalehetőségek, és hevesen szükség van képzett személyzetre az Informatica eszközökben.

Az Edureka rendelkezik egy speciálisan kurált tanfolyammal, amely segíti az Informatica eszközök fejlesztői és rendszergazdai funkcióinak elsajátítását. A képzés elsajátíttatja Önt az ETL és az adatbányászatban az Informatica PowerCenter Designer segítségével. A tanfolyam kitér az Informatica fejlesztési technikáira, a hibakezelésre, az adatok migrációjára, a teljesítményhangolásra és egyebekre. Új tételek jönnek, ezért nézze meg a .

Van egy kérdésünk? Kérjük, említse meg a megjegyzések részben, és mi kapcsolatba lépünk Önnel.