Hadoop-munkalehetőségek 101: Útmutató a legjobb Hadoop-munkák megszerzéséhez 2020-ban

Ez a blog a Big Data Hadoop állásokról a Hadoop munkalehetőségeket és a hadoop fejlesztői fizetést tárgyalja. Tudja meg, hogyan csomagolhatja a legjobb hadoop munkákat, ha megtanulja a hadoopot

Fontolja meg ezt a tényt, mint a Facebookon minden kedvelés, a Twitter minden egyes tweetje, az Instagramon megosztott összes fénykép, a YouTube-on megtekintett összes videó, minden az Amazon-on vásárolt termék és minden egyéb online művelet hozzáadja a mindennapokban a világon generált adatok halmához. A márkák hajlandóak fizetni egy karon és lábon, hogy elemezzék ezt a nagy adatot, hogy hasznos fogyasztói betekintést nyerhessenek, amelyek segítenek nekik befolyásolni a vásárlási döntéseket és növelni vállalkozásukat. Ez csak egy apró részlet, ami lehetséges a Big Data világában. Ilyen esetekben a fejlesztők, akik ki tudják építeni a technológiát / keretekkel dolgozhatnak ennek a Big Data-nak a megszelídítésére, és az adminisztrátorok, akik kezelni tudják ezeket a kereteket, valóban királyok!

hogyan kell telepíteni a napfogyatkozás ablakokat

Utolsó számolás szerint a Big Data beruházások várhatóan csak 2016-ban meghaladják a 46 milliárd dollárt, és a következő négy évben várhatóan a beruházások további 12% -os CAGR-növekedéssel fognak növekedni a „Big Data Market: 2016 - 2030 - Lehetőségek” szerint , Kihívások, stratégiák, iparági vertikumok és előrejelzések ” jelentés . Az Apache Hadoop népszerű és sikeres platformként jelent meg a Big Data kezelésére, és a népszerűség nem mutatja a csökkenés jeleit. A Hadoop ma „az” szabvány a több száz terabájtos és petabájtos adat tárolására, feldolgozására és elemzésére, és a Hadoop keretrendszer elsajátításával rengeteg Hadoop munkalehetőséghez juthat, amely karrierjét egy újabb szintre emeli.

Hadoop munkalehetőségek

Mivel a Hadoop vált az adatkezelés és az elemzés domináns platformjává, és a képzett szakemberek iránti kereslet meghaladja a kínálatot, a Hadoop Developers és a Hadoop Administrators lehetőségei áttörtek. A Cloudera a honlapján megemlíti, hogy a következő két évben a Hadoop várhatóan az összes elemző szoftver több mint felének a középpontjában lesz. A Hadoop-ban óriási a karrierlehetőség, és a Hadoop-tal való felkészültség az évtized legokosabb karrierje. A Big Data és a Hadoop készségek megtalálhatók a következő szakmai év összes szakmai listájában és az iparági kilátásokról szóló jelentésekben. Olvassa el a 2016-ban elsajátítandó legforróbb technikai készségeket itt .

Valójában a McKinsey & Co. vezetői-tanácsadó cég is figyelmeztet a Big Data képzett munkavállalók súlyos hiányára. McKinsey szerint „2018-ig egyedül az Egyesült Államokban 140–190 000 mély analitikai képességekkel rendelkező ember, valamint 1,5 millió olyan vezető és elemző hiányával szembesülhet, akik rendelkeznek a know-how-val a Big Data elemzésével a hatékony döntések meghozatalához. ”

Ha le kellene szűkítenünk azokat az alapvető Hadoop készségeket, amelyekkel a legjobb Big Data és Hadoop munkák érhetők el, akkor ezek HDFS, MapReduce, Flume, Oozie, Hive, Pig, HBase és YARN lennének. A szakértők azt is javasolják, hogy a gépi tanulásra is nagy szükség van ebben az évben. Egyszer elmondtuk, és megismételjük még egyszer - A Hadoop-készségek számos olyan karrierlehetőség előtt nyithatnak ajtót, amelyek átfogják a Big Data megvalósításának hosszát.

Hadoop munkabérek

A Hadoop-szakértők jövedelmező karrier-grafikonra és jövedelmező karrierre számíthatnak. Az Indeed.com webhelyen végzett gyors keresés azt mutatja, hogy az USA-ban a Hadoop-szakemberek átlagfizetése 2016. június 30-án 112 000 dollár volt. Ez az adat 95% -kal magasabb, mint az országos összes álláshirdetés átlagos fizetése. Itt van egy pillanatkép az átlagos Hadoop-fizetésről a megfelelő munkakörökkel együtt.

Average-Hadoop-salary-with-job-titles

Forrás: Indeed.com

Az Indeed egyedül az amerikai piacon több mint 13 000 Hadoop-munkát tartalmaz, az olyan vállalatok, mint az Amazon, a Capital One, a Microsoft és az Apple szerepelnek a toborzók listáján. A Hadoop munkakörnyezete nagyon ígéretesnek tűnik, amint azt az alábbi grafikon javasolja.

Ez a tendencia Indiában is tükröződik, az indiai Big Data Analytics szektor az előrejelzések szerint nyolcszoros növekedést mutat majd, amely 2025-re eléri a 16 milliárd dollárt a jelenlegi 2 milliárd dolláros szintről - állítja a Szoftver- és Szolgáltató Vállalatok Országos Szövetsége (Nasscom). . A Naukri.com a Hadoop Developer munkabérét mutatja Rs között. Az alsó végén 3, a felső végén pedig 50 + ezer, a fizetés a tapasztalatok szintjétől függően változik. Az Indeed.co.in azt mutatja, hogy a TCS, a LinkedIn, a Capgemini, az Oracle és más vezető vállalatok a Hadoop-szakembereket toborzó szervezetek között vannak.

Az itjobswatch.co.uk oldalon végzett keresés azt mutatja, hogy az Egyesült Királyságban a Hadoop-szakemberek fizetésének mediánja 60 000 font, a rangváltozás +50 és 8% -os változás évről-évre 2015 óta.

A közvélekedés szerint a Hadoop Stack körül jártas és a gépi tanulási technológiát kiaknázni képes Hadoop-szakértők 2016-ban vezethetik a legjobb munkákat és a zsíros fizetés ellenőrzését. Nyugodtan kijelenthető, hogy a Hadoop-szakértők iránti kereslet és a biztató bérszámok globális trend. Ez a tendencia várhatóan még sok éven át folytatódik, és ez a megfelelő alkalom a Hadoop fejlesztésére.

Hadoop munkakörök

Rengeteg lehetőség kínálkozik a karrier előrehaladására a Big Data-ban, és Apache Hadoop felkarolja, hogy gyorsan és biztosan felmászhasson a karrierlétrán. Tudjon meg többet a Hadoop Developer munkaköri feladatairól ez blog. Néhány népszerű Hadoop munkakör:

  • Hadoop Developer
  • Hadoop rendszergazda
  • Adatmérnök
  • Big Data Developer
  • Big Data Architect

A munkatapasztalat és az alapvető Big Data területekre való összpontosítás felkészítheti Önt arra, hogy növelje karrierjét, és beváltson más, jól fizető állásokat, mint például a Big Data Analyst, az Data Science és a Big Data Consultant. A minősítés hozzáadja az önéletrajzhoz, és képesítéssel rendelkező Hadoop szakértőként ismeri el. A Cloudera tanúsítás és az Edureka Hadoop tanúsítás a keresett Hadoop képesítések közé tartozik, amelyek képesek felkészíteni Önt a Hadoop legnépszerűbb munkáinak megszerzésére. Nézze meg az Edureka Hadoop tanfolyamot és a minősítést .

Hadoop jövője

Hadoop továbbra is erősen működik, és a következő években is folytatja. A piacra lépő versengő programozási modellek és keretrendszerek ellenére a Hadoop megtartotta helyét a használat és a népszerűség szempontjából. A Big Data / Hadoop használata és a munkaerőpiacok érettsége világszerte változó. Míg a fejlett országokban kiforrott a Big Data munkaerőpiac, a fejlődő országokban, például Indiában, Kínában, Brazíliában stb. A munkaerőpiacok gyorsan felzárkóznak a lehetőségekhez. Míg a Big Data és a Hadoop alkalmazkodnak az IoT-hez és a gépi tanuláshoz a fejlett országokban, ezeket a technológiákat olyan fejlesztési igények kielégítésére használják, mint például a bűnözési ráta, a fogyasztói magatartás elemzése és a fejlődő országok növekvő pénzügyi szektorában.

Mivel a felhasználás és az igények országonként eltérőek, elmondható, hogy a Hadoop-szakértő életében soha nem lehet unalmas nap. A Hadoopban rengeteg lehetőség kínálkozik, és ennek a keretrendszernek az elsajátításával a siker gyorsabb útjára léphet. Készüljön fel a Hadoop-tal a Big Data következő készségének következő hullámára!

Az Edureka rendelkezik egy speciálisan kurált élő és interaktív Big Data és Hadoop tanfolyammal, amely segít olyan Hadoop-szakértővé válni, ha olyan fogalmakat tanul, mint a MapReduce, a Yarn, a Pig, a Hive, a HBase, az Oozie, a Flume és a Sqoop. Hamarosan új tételek kezdődnek, .

Van egy kérdésünk? Kérjük, említse meg a megjegyzések részben, és mi kapcsolatba lépünk Önnel.

Kapcsolódó hozzászólások:

c ++ tárolási osztály

10 legforróbb technikai készség elsajátítására 2020-ban