Linux - A megfelelő pályaválasztás

Ez a blog a Linuxon - a megfelelő pályaválasztás érdekében - a karrier növekedését tárgyalja a Linuxszal és azt, hogy a Linux-képzés hogyan nyithatja meg kapuit a nagyra értékelt Linux-munkahelyek előtt

Abban a pillanatban, amikor meghallom a „Linux” szót, egy pufók, vackoló, aranyos pingvin jut eszembe. Az operációs rendszerek terén a Linux Penguin már több mint útra kelt. Szerény kezdete óta, 1991-ben érett és virágzott. Egy fiatal finn hallgató, Linus Torvalds által kiadva, még az Űrállomásokra is eljutott, és legendás népszerűségre tett szert. Linus Torvalds elindított egy projektet, amely később a Linux kerneljévé vált. Programot írt az általa használt hardverhez, és azt akarta, hogy független legyen az operációs rendszertől, mert új PC-jének funkcióit 80386-os processzorral akarta használni.

Linus Torvalds találmányát Freaxnek, a „szabad”, a „korcs” és az „x” morfémájának akarta nevezni. De elnevezte „Linuxnak”, amit gondolt, de elvetette, mivel túl egoistának tűnt (Linux és hellip.Linus)

Vizsgáljuk meg, hogy állt a Linux a karrier és a munkalehetőségek terén.

Robbanó kereslet a Linux tehetség iránt:

Óriási a kereslet a Linux tehetsége iránt, és a munkaadók nagy erőfeszítéseket tesznek a legjobb jelöltek megszerzésére. A Linux tehetség iránti robbanásszerû igény fokozódik, és nem mutatja a lassulás jeleit. A Linux-készségekkel és a felhőalapú számítástechnikával foglalkozó szakemberek ma felkészültek. Ez egyértelműen nyilvánvaló a Dice for Linux készségek számára rögzített álláshirdetések számából.

Munkalehetőségek Linuxon

A fenti kép egyértelműen jelzi, hogy növekszik a kereslet a Linux készségekkel rendelkező emberek iránt. A felhő-infrastruktúra, mint az Amazon Web Service, nagyrészt Linux-alapú, ennek eredményeként általános növekedés tapasztalható.

Frenzy felvétele Linuxon:

A Linux Alapítvány 2014-es Linux Jobs Report 2014 alapja napos képet mutat, amikor a Linux-készségek iránti igényre van szükség. E jelentés szerint remek alkalom fejlesztőnek vagy rendszergazdának lenni Linux-tapasztalattal. Íme a jelentés néhány legfontosabb megállapítása:

  • A technológiai alapú vállalatok vezetőinek felvétele inkább a Linux tehetségekre összpontosít, és ez az átlagosnál magasabb fizetést eredményezett a Linux képességekkel rendelkezők számára.

  • A Linux tehetségekre való vadászat annyira kiemelt fontosságú volt a menedzserek alkalmazásában, hogy ez 77% volt, szemben az egy évvel ezelőtti 70% -kal.

  • Ezzel a kitűzött prioritással tíz alkalmazott közül több mint kilenc tervezi, hogy Linux szakembereket vesz fel az elkövetkező hónapokban.

  • A felvevő menedzserek 46 százaléka azt tervezi, hogy a következő hat hónapban növelni fogja a toborzandó Linux szakemberek számát, ami hárompontos növekedést jelent a tavalyi évhez képest.

  • A felvételi menedzserek a hivatalos képzettséggel és képesítéssel rendelkező szakembereket is jobban keresik.

  • Az alkalmazottak menedzsereinek 97 százaléka azt állítja, hogy az elkövetkező hat hónapban több Linux-szakértő szakembert fog bevonni a többi készséghez képest.

Karrier Linux alatt:

Tizenöt évvel ezelőtt, ha Linux állást akartál, akkor csak néhány társaság és még kevesebb lehetőség kínálkozott, de ma több ezer állásajánlat nyílik. Ennek oka a Linux érettsége, mivel bebizonyította terjedését, hatékonyságát, és az új technológiák, mint a Big Data és a Cloud Computing, választott platformjává vált.

Shravan Goli, a Dice elnöke szerint a verseny a Linux tehetségekért felgyorsul, mivel a szoftver mindenütt jelen van. A Linux szakemberei jól helyezkednek el a munkaerőpiacon, a menedzserek alkalmazásának 44% -a szerint nagy lehetőség van arra, hogy Linux-tanúsítvánnyal rendelkező jelöltet alkalmazzanak, 54% -uk pedig akár rendszergazda jelöltjeinek képesítésére vagy hivatalos képzésére számít.

mi a szakács és a báb

Ami a Linux-karriert illeti, két lehetőség áll rendelkezésére, hogy fejlesztővé váljon, vagy áttérhet az adminisztrációs oldalra. Ráadásul a karrierlehetőségek nem kizárólag a Linux platformon alapulnak, hanem széles alkalmazási területeket ölelnek fel.

A felvételi menedzserek által keresett szakterületek a következők:

  • Asztali alkalmazások fejlesztése

  • Kernel és eszközmeghajtók fejlesztése

  • Webfejlesztés és telepítés

  • Rendszeradminisztráció

  • Rendszerépítészet / Mérnöki munka

A Linux Jobs Report 2014 szerint a vezetők felvétele a legagresszívebben a következő területekre koncentrál

  • Rendszer adminisztráció

  • Hálózati adminisztráció

  • Technikai támogatás

  • Webkiszolgáló adminisztráció

  • PERL & python fejlesztők

  • Ruby on Rails

  • Eszközmeghajtók

  • Alkalmazásfejlesztők

  • PHP és MySQL fejlesztők

  • Linux rendszerfejlesztő

  • DBA

  • Kernel Developers

A fenti területek közül a következőkre van nagyobb igény:

A Linux szakemberek 86% -a azt válaszolta, hogy a Linuxban való jártasság több karrierlehetőséget biztosított számukra, és 64% -a a Linux mellett való együttműködés mellett döntött, mivel annak terjedése van.

hogyan lehet megfordítani egy karakterláncot a pythonban

Jutalmak Linux profik számára:

Mivel a Linux-profik iránti kereslet magas, a szervezetek különféle ösztönzőket kínálnak a potenciális tehetségek megtartására és érvényesítésére. A megfelelő készségekkel rendelkező jelölteknek olyan legjobb ösztönzőket kínálnak, mint:

  • A fizetések a vállalati norma fölé emelkednek

  • Rugalmas munkarend vagy távmunka

  • Kiegészítő képzés vagy képesítés

A Dice Salary Survey 2014 szerint a Linux szakemberek 5% -kal többet kaptak, mint a tech szakemberek átlagfizetése. Ezen felül átlagosan 10 336 dollár bónuszt is kaptak, ami 12% -os emelés az előző évhez képest.

Munkalehetőségek:

Kétségtelen, hogy óriási a kereslet a Linuxra szakosodott szakemberek iránt, és amikor óriási a kereslet, akkor a jól képzett fejlesztők és adminisztrátorok iránti igény ugyanolyan meredeken emelkedik. Röviden, a Linux továbbra is pozitívan befolyásolja a vállalati eredményeket, és a vállalatok nagyon szeretnék a Linuxhoz értő alkalmazottaikat, és most is szeretnék őket.

Sok Fortune 500 vállalat átállt Linuxra és nyílt forráskódú szoftverekre, és kereste a megfelelő készségeket. A Linux-készséget igénylő különféle munkakörök a következők:

  • Linux adminisztráció

  • Biztonsági mérnökök

Íme egy lista a különféle területekről és azok megfelelő megnevezéseiről, amelyeket a Linux szakemberek kaptak.

Figyelembe véve, hogy a Linux-készségek milyen magas szinten vannak a vezetők felvételének prioritáslistájában és más erős mutatókkal együtt, a Linux itt marad! Ne csak maradjon, vannak biztos jelei annak, hogy tovább növekszik. A Linux készség két recessziót túlélt, és még mindig jó növekedést mutat. Összességében jó alkalom, hogy társuljon a Linuxhoz.

Van egy kérdésünk? Kérjük, említse meg őket a megjegyzések részben, és mi kapcsolatba lépünk Önnel.